یه نظریه ی روانشناسی رو تو صفحه چت خودم توی تلگرام ذخیره کرده بودم٫ امشب اتفاقی چشمم خورد به نظرم جالب بود:

هر روز سه اتفاق خوشایند را که برایتان افتاده است بنویسید.

سه اتفاق حتی کوچک.

این کار را برای ۲۱ روز ادامه دهید.

سه اتفاق هرروز باید مختص آن روز باشد.

این کار مغز را عادت می دهد که بر روی مسائل مثبت تمرکز کند و چنین عاداتی باعث خوشحالی شما می شود.»

بله! به همین سادگی و زیبایی :) تصمیم گرفتم این کارو انجام بدم فکر میکنم مثل شکلات باشه برای شرایط سخت.(یا حتی یه میوه ی دوس داشتنی مثل تمشک) میتونی جعبه رو باز کنی و یه دونه شو مزه مزه کنی تا حالت بهتر شه! اسم این قسمت رو بذاریم سبد تمشک روزانه چطوره؟! شما هم میتونین سبد خوشمزه ی خودتون رو داشته باشین! شکلات، پاستیل، گوجه سبز، لواشک، انجیر، پشمک یا چی؟! :) 

اولین تمشک های روزانه:

تمشک یک: صبح که گوشیم آلارم زد اولین چیزی که حس کردم عطر بارون و صدای نازش از پنجره ی نیمه باز اتاقم بود. انگار وسط بهشت خوابیده بودم. پتو رو محکمتر دور خودم پیچیدم (چون میدونستم امروز میشه دیرتر رفت) نیم ساعت بیشتر خوابیدم و اونقدر کیف کردم که هیچ کس با خوردن هیچ زهر ماری نکرده!

تمشک دو: امروز دکتر ط خیلی خوب بهم توضیح داد و چند تا نکته خوب در مورد آنوریسم آئورت یادم داد.

تمشک سه: یک نفری توی دنیا وجود داشت که بدون اینکه با من نسبتی داشته باشه یا خیر مادی و معنوی از من بهش رسیده باشه، حرفامو در مورد مشکلات مسخره ی این روزها گوش کرد و بهتر از هرکسی وضعیتمو بهم گفت. به جای همه ی آدمای عوضی، سر اون غر زدم حتی داد کشیدم . با خونسردی حق رو به من داد و مشکلات پیش اومده رو نتیجه شجاعت و زیر بار حرف زور نرفتنِ من می دونست.

شما هم شروع کنین به جمع کردن تمشک های خوشمزه :)

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها